fbpx

Blog

image

Przytulna sypialnia na jesień


Sypialnia to pomieszczenie w domu, w którym śpimy, odpoczywamy i wyciszamy się. Zwłaszcza teraz kiedy jesień rozgościła się już na dobre, warto zadbać, aby była przytulna i nastrojowa.


Poniżej przedstawiam kilka prostych sposobów na uzyskanie takiego efektu w każdej sypialni.

1. Wybierz odpowiednią pościel.

Przy wyborze pościeli kieruj się praktycznością, ale również tym, co lubisz. Pomyśl czy wolisz pościel jednobarwną białą lub kolorową, czy może wolisz jakiś wzór. Zastanów się, jaka pościel ma być w dotyku. Aby łóżko ładnie wyglądało w dzień, warto zainwestować w narzutę i poduszki dekoracyjne.

2. Chroń wnętrze przed światłem i hałasem.

Moim zdaniem, aby dobrze wypocząć i się wyspać warto odgrodzić się od światła i hałasu. Możemy wykorzystać do tego np. zasłony, które oprócz ochrony przed światłem słonecznym, mogą ograniczyć hałas, a przy okazji sprawią, że wnętrze wyda się przytulniejsze.
Przy aranżacji sypialni warto pamiętać, że miękkie materiały wyciszają hałas i wpływają na akustykę wnętrza. Można więc zastosować gruby dywan czy tapicerowane meble.

3. Odgrać sypialnię.

Uważam, że odgracanie to zabieg, który warto przeprowadzać raz na jakiś czas w każdym pomieszczeniu, natomiast w sypialni jest to szczególnie ważne. Zbyt dużo różnych przedmiotów i bibelotów powoduje uczucie chaosu i bałaganu, który zdecydowanie nie sprzyja relaksowi i wypoczynkowi.

4. Zadbaj o nastrojowe oświetlenie.

Nic tak nie buduje nastroju jak odpowiednie oświetlenie. Delikatne punktowe światło, lampki nocne a nawet światło świec sprawią, że w sypialni zrobi się przytulnie. Ponieważ dni robią się teraz coraz krótsze, trzeba sobie to jakoś rekompensować. A to jest jeden z moich ulubionych sposobów.

5. Ociepl wnętrze tkaninami.

Połóż dekoracyjne poduszki, narzutę. Ułóż na łóżku dodatkowy koc, a na podłodze miękki dywanik.

6. Dodaj ulubione dodatki.

Wprowadź do sypialni tylko te dodatki, które lubisz. Mogą to być ulubione zdjęcia i obrazki lub wazon z kwiatami. Sprawi to, że przebywanie w sypialni będzie jeszcze przyjemniejsze, a nasze oczy będą cieszyć się widokiem ukochanych przedmiotów.

7. Zadbaj o ładny zapach.

Proponuję jakiś relaksujący i wyciszający zapach, np. lawendę lub jaśmin. Możemy wykorzystać zapachową świecę lub olejek. Bardzo dobrze sprawdzą się również woreczki zapachowe. Ważne, żeby zapach był delikatny i subtelny, gdyż jego zbyt duże stężenie może spowodować problemy ze snem.

przytulna-sypialnia

Mam nadzieję, że dzięki tym kilku zabiegom jesień i zima nie będą takie straszne 🙂