fbpx

Blog

image

Proste sposoby na ładną i przytulną łazienkę


Łazienki wcale nie muszą być super sterylne i surowe. Oprócz funkcji czysto użytkowej mogą też ładnie i atrakcyjnie wyglądać. Poprzez odpowiednie wprowadzenie wzorów, kolorów, faktur i dodatków możemy sprawić, że łazienka będzie pomieszczeniem, w którym lubimy przebywać i się relaksować.

Wystarczy wyzwolić swoją kreatywność i tchnąć w swoją łazienkę nieco oryginalności.
Poniżej przedstawiam kilka prostych dekoracyjnych sposobów na poprawę wyglądu łazienki.

1. W miarę możliwości pochowaj jak najwięcej kosmetyków do szafek, zostaw tylko te najładniejsze. Im mniej  rzeczy na widoku tym lepiej. Bardzo dobrze sprawdzą się też różnego rodzaju pojemniki i kosze. Oprócz funkcji praktycznej będą również pięknie wyglądać.

2. Możesz wykorzystać tace i stworzyć na nich piękne aranżacje z mniejszych przedmiotów. Należy jednak pamiętać, że zwłaszcza w małej łazience trzeba unikać nadmiaru rzeczy, nawet tych najładniejszych. Każda rzecz pozostawiona na wierzchu oznacza nie tylko więcej sprzątania, ale również może wprowadzać poczucie bałaganu i przeładowania.

badesalz-1620255_1280

3. Wprowadź do łazienki doniczkę z kwiatkiem, powieś obrazy na ścianie i ustaw świece o zapachach, które najbardziej lubisz. Sprawi to, że łazienka wyda się bardziej przytulna.

 

4. Poszukaj akcesoriów, lamp i mebli poza sklepami z artykułami łazienkowymi. Komoda bardzo dobrze sprawdzi się do przechowywania ręczników, sprzętu elektronicznego oraz kosmetyków.
Ciekawym pomysłem jest zastosowanie lustra w ładnej, dekoracyjnej ramie.
Możesz również wykorzystać w łazience naczynia znalezione w kuchni: szklankę na szczoteczkę do zębów lub talerzyk na mydło.

 

5. Dobrą alternatywą dla tradycyjnego dywanika łazienkowego są zwykłe dywany i chodniki. Wybierz te bawełniane i cienkie, dzięki czemu będą szybciej schły.

shower-389273_1280

6. Jeżeli posiadasz nieco większą łazienkę, możesz wprowadzić dodatkowy mebel, jak stolik czy krzesło, na którym postawisz np. świece. Sprawi to, że łazienka nabierze niebanalnego charakteru.7. Zastosuj drewniane elementy, które ocieplą wnętrze łazienki. Przydadzą się jako przeciwwaga dla zimnych w odbiorze płytek oraz różnego rodzaju metalowych elementów.

wash-brush-1253918_1280

8. Na koniec punkt być może najważniejszy, od którego tak naprawdę należałoby zacząć wszelkie dekoratorskie działania w łazience czyli pozbycie się wszystkich brzydkich i zniszczonych rzeczy. Mam tutaj na myśli m.in. kolorowe deski sedesowe i zasłony prysznicowe, których nie da się doczyścić.

Ciekawa jestem, jakie inne proste sposoby na ładną łazienkę dopisalibyście do listy i czego zdecydowanie nie chcielibyście widzieć u siebie w łazience.

Pozdrawiam serdecznie

Ola