fbpx

Blog

image

Jak urządzić miejsce do pracy w domu


Niezależnie od tego, czy nasze domowe biuro służy nam jako miejsce codziennej pracy zarobkowej czy jedynie jest to miejsce, gdzie realizujemy swoje pasje, warto, abyśmy dobrze się w nim czuli i żeby jak najbardziej sprzyjało efektywnej pracy. Nawet jeżeli nie mamy przeznaczonego całego pomieszczenia na biuro, możemy osiągnąć funkcjonalny i miły dla oka kącik do pracy.

Oto kilka zasad i wskazówek, dzięki którym będzie się lepiej pracowało:
Ustawienie biurka: najlepiej ustawić je bokiem do okna oraz przodem lub bokiem do drzwi.
Jeżeli biurko jest ustawione tak, że na monitor pada światło, warto zastosować rolety lub zasłony na okno. Podobnie, gdy siedzimy na wprost okna – światło słoneczne nie będzie oślepiało, a widok na zewnątrz nie będzie rozpraszał.
Pożądana wysokość blatu biurka to 72-75 cm.
Jeżeli biurko ma ładny tył, można odsunąć je od ściany.
Jak urządzić domowe biuro? 

Ważnym elementem wyposażenia biura jest wygodne i ładne krzesło. Jeżeli wybierzemy fotel na kółkach można kupić pod niego specjalną matę, aby nie zniszczyć podłogi.
Odpowiednio dobrane meble do przechowywania, ustawione jak najbliżej biurka oraz różnego rodzaju pojemniki, pudełka, segregatory oraz koszyki przydadzą się, aby chować w nich dokumenty, przybory i materiały do pracy oraz wszelkie drobiazgi. Dzięki temu będzie zachowany porządek i harmonia.

Jak urządzić domowe biuro?

Jeżeli biuro w domu znajduje się w pomieszczeniu, które spełnia jeszcze inną rolę, meble oraz dodatki powinny współgrać z pozostałą częścią wystroju wnętrza.
Bardzo ważnym elementem jest dobre oświetlenie: najlepszym rozwiązaniem będzie lampa, którą można dowolnie obracać i ustawiać, i oczywiście im więcej naturalnego światła, tym lepiej.

 

Jak urządzić domowe biuro?

Aby pracowało się przyjemniej warto otoczyć się przedmiotami, które lubimy i które nas inspirują. Niech ten nasz kącik do pracy będzie ładny i zachęcający do przebywania w nim.
Pamiętajmy o odpowiedniej temperaturze do pracy. Najlepsza to około 21 stopni.
Warto również pamiętać o częstym wietrzeniu pokoju, w którym pracujemy. Jeśli chodzi o zapachy, to w miejscu pracy najlepiej sprawdzą się te rześkie i świeże, np. zapachy na bazie cytrusów.
Ja póki co nie dysponuję osobnym pokojem na swoje działania, mam jednak swoje miejsce do pracy w pokoju dziennym, które zresztą bardzo lubię. Zdecydowanie też lubię otaczać się różnymi ładnymi akcesoriami biurowo-papierniczymi. W końcu nigdy za wiele ślicznych notesów i kolorowych pisaków, w otoczeniu których przynajmniej mnie zdecydowanie lepiej się pracuje 🙂
A jak wyglądają Wasze miejsca do pracy w domu? Lubicie w nich przebywać? Macie cały pokój do dyspozycji czy jedynie wydzielony fragment?  Dajcie koniecznie znać.
Zapraszam również tutaj:
Jak urządzić salon?DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚ. ZOSTAŃMY PROSZĘ W KONTAKCIE:

Fanpage na Facebooku to dostęp do wszystkich aktualności.
Instagram to codzienna dawka zdjęć.
Pinterest to zbiór moich inspiracji.