Fotownętrza Blog

image

Jak urządzić miejsce do pracy w domu


Niezależnie od tego, czy nasze domowe biuro służy nam jako miejsce codziennej pracy zarobkowej czy jedynie jest to miejsce, gdzie realizujemy swoje pasje, warto, abyśmy dobrze się w nim czuli i żeby jak najbardziej sprzyjało efektywnej pracy. Nawet jeżeli nie mamy przeznaczonego całego pomieszczenia na biuro, możemy osiągnąć funkcjonalny i miły dla oka kącik do pracy.
Oto kilka zasad i wskazówek, dzięki którym będzie się lepiej pracowało:
Ustawienie biurka: najlepiej ustawić je bokiem do okna oraz przodem lub bokiem do drzwi.
Jeżeli biurko jest ustawione tak, że na monitor pada światło, warto zastosować rolety lub zasłony na okno. Podobnie, gdy siedzimy na wprost okna – światło słoneczne nie będzie oślepiało, a widok na zewnątrz nie będzie rozpraszał.
Pożądana wysokość blatu biurka to 72-75 cm.
Jeżeli biurko ma ładny tył, można odsunąć je od ściany.
Jak urządzić domowe biuro? 
Ważnym elementem wyposażenia biura jest wygodne i ładne krzesło. Jeżeli wybierzemy fotel na kółkach można kupić pod niego specjalną matę, aby nie zniszczyć podłogi.
Odpowiednio dobrane meble do przechowywania, ustawione jak najbliżej biurka oraz różnego rodzaju pojemniki, pudełka, segregatory oraz koszyki przydadzą się, aby chować w nich dokumenty, przybory i materiały do pracy oraz wszelkie drobiazgi. Dzięki temu będzie zachowany porządek i harmonia.
Jak urządzić domowe biuro?
Jeżeli biuro w domu znajduje się w pomieszczeniu, które spełnia jeszcze inną rolę, meble oraz dodatki powinny współgrać z pozostałą częścią wystroju wnętrza.
Bardzo ważnym elementem jest dobre oświetlenie: najlepszym rozwiązaniem będzie lampa, którą można dowolnie obracać i ustawiać, i oczywiście im więcej naturalnego światła, tym lepiej.
 
Jak urządzić domowe biuro?
Aby pracowało się przyjemniej warto otoczyć się przedmiotami, które lubimy i które nas inspirują. Niech ten nasz kącik do pracy będzie ładny i zachęcający do przebywania w nim.
Pamiętajmy o odpowiedniej temperaturze do pracy. Najlepsza to około 21 stopni.
Warto również pamiętać o częstym wietrzeniu pokoju, w którym pracujemy. Jeśli chodzi o zapachy, to w miejscu pracy najlepiej sprawdzą się te rześkie i świeże, np. zapachy na bazie cytrusów.
Ja póki co nie dysponuję osobnym pokojem na swoje działania, mam jednak swoje miejsce do pracy w pokoju dziennym, które zresztą bardzo lubię. Zdecydowanie też lubię otaczać się różnymi ładnymi akcesoriami biurowo-papierniczymi. W końcu nigdy za wiele ślicznych notesów i kolorowych pisaków, w otoczeniu których przynajmniej mnie zdecydowanie lepiej się pracuje 🙂
A jak wyglądają Wasze miejsca do pracy w domu? Lubicie w nich przebywać? Macie cały pokój do dyspozycji czy jedynie wydzielony fragment?  Dajcie koniecznie znać.
Zapraszam również tutaj:
Jak urządzić salon?
DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚ. ZOSTAŃMY PROSZĘ W KONTAKCIE:
Fanpage na Facebooku to dostęp do wszystkich aktualności.
Instagram to codzienna dawka zdjęć.
Pinterest to zbiór moich inspiracji.

 • Super poradnik. Pod koniec roku doczekałam się własnego miejsca biurowego i cieszę się, że ustawiłam go tak jak trzeba. Co do fotela, tym razem kierowałam się radą męża i zamiast szukać czegoś modnego i ładnie wyglądającego postawiłam na coś konkretnego, sprzyjającego prawidłowej posturze i kręgosłupowi. To był piorytet.

  Miłego dnia życzę.

  • ola

   Ja póki co mam ładny, ale niezbyt wygodny fotel i gdy siedzę dłużej, mój kręgosłup zdecydowanie to odczuwa. Także jestem już też za kupowaniem wygodnego i odpowiedniego dla kręgosłupa krzesła 🙂
   Pozdrawiam serdecznie

 • Mam w sypialni biurko ale panuje na nim chaos :p

  • ola

   Ja bardzo lubię na biurku porządek, mam jednak problem z utrzymywaniem go 😉

 • Bardzo dobry poradnik! Ja jeszcze się nie doczekałam idealnego miejsca do pracy, ale pracuję nad tym 😉 Również kiedyś pisałam o podobnym temacie u siebie na stronie, chyba czas uaktualnić ten temat, bo stworzenie idealnej przestrzeni do pracy nadal wielu ludziom sprawia problemy.

  • ola

   Cieszę się, że poradnik się podoba 🙂 To faktycznie nie jest takie proste urządzić odpowiednio miejsce do pracy.

 • Już się nie mogę doczekać mojego własnego kawałka miejsca do pracy! Blat jeszcze czeka na warstwy lakieru, szuflada na obklejenie, ale nadstawka jakoś się wyciąć nie może 😉 Fajnie zebrałaś wszystko, co istotne w jednym miejscu.

 • Świetny poradnik, jako osoba pracująca z domu podpisuję się obiema rękami;-)

 • ola

  Dziękuję 🙂