fbpx

Blog

image

Co zrobić z rzeczami, które się znudziły?


Myślę, że każdemu z nas, prędzej czy później, nudzą się rzeczy, które mamy w swoich wnętrzach. Dotyczy to zarówno mebli, jak i dodatków. Stają się one dla nas mniej atrakcyjne, pomimo tego, że nie są zepsute i właściwie spełniają swoją funkcję.

Co w takim razie zrobić z takimi rzeczami zanim zdecydujemy się je wyrzucić lub sprzedać? Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi.

1. Zamienić miejscami

– Poprzestawiać meble w obrębie jednego pomieszczenia.

Pierwszy wariant to poprzestawianie mebli w jednym pomieszczeniu. Może wystarczy nieco inaczej ustawić kanapę, obrócić stół albo zamienić miejscami stoliki. Dzięki takim zabiegom, pomimo tego, że nie wnosimy do wnętrza niczego nowego, nabiera ono w naszych oczach świeżości.
 

– Poprzestawiać meble między różnymi pomieszczeniami.

Może się okazać, że fotel, który do tej pory miał swoje miejsce w salonie, bardzo dobrze odnajdzie się w sypialni. Podobnie można robić z dodatkami. Jest to łatwiejsze niż w przypadku mebli, a równie dobrze się sprawdzi. Nie bójmy się stawiać tych samych dekoracji raz w sypialni, innym razem w salonie, a jeszcze innym w przedpokoju.

– Pogrupować dodatki w nowy sposób.

Warto odkrywać nowe połączenia. Spróbujmy zestawiać ze sobą nawet te dekoracje, które w pierwszej chwili nie do końca nam do siebie pasują. Może się czasami okazać, że dopiero gdy postawimy jeden przedmiot obok drugiego, widać jakie ładne kompozycje razem tworzą.

2. Zmienić funkcję.

 

Kolejnym sposobem na to, aby dać meblom i dekoracjom nowe życie, jest zmiana ich dotychczasowego przeznaczenia. Jeżeli do tej pory taboret służył nam do siedzenia, od teraz może przejąć funkcję stolika, kubek może stać się doniczką, a talerzyk mydelniczką. W tym przypadku wszystko zależy od naszej pomysłowości i kreatywności.

3. Poddać metamorfozie.

Jest to doskonały pomysł na odświeżenie i zmianę wyglądu rzeczy. Możliwości jest wiele. Możemy zabrać się do tego sami lub z pomocą specjalisty.– Malowanie

Myślę, że ten sposób na zmianę wyglądu rzeczy jest najbardziej popularny. Mamy obecnie tak wiele rodzajów farb do różnych powierzchni i tyle kolorów do wyboru, że każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo ciekawą opcją są farby tablicowe i magnetyczne, które oprócz zmiany wyglądu, mogą stworzyć również nową funkcję.

– Tapetowanie


Tapetować możemy przecież nie tylko ściany, ale również meble: komody, szafy, biurka, a nawet siedziska krzeseł. Jest to bardzo dobry sposób na wprowadzenie wzoru do wnętrza i przeprowadzenie metamorfozy mebla.

– Tapicerowanie

Kolejnym sposobem na odmianę mebla jest podarowanie mu nowej tapicerki. Jeżeli ktoś posiada umiejętności może pokusić się o zrobienie tego samemu. Jeżeli jednak ta opcja odpada, możemy zwrócić się z tym do specjalisty. O tapicerowanie warto się pokusić zwłaszcza, gdy przedmiot ma dla nas wartość sentymentalną.

– Szczegóły

Czasami, aby mebel odświeżyć i nieco go odmienić, wystarczy zmienić drobiazgi. Mam tu na myśli gałki, uchwyty czy nóżki. Myślę, że w niektórych przypadkach warto zacząć od tego, zanim przejdziemy do poważniejszych prac.
Przyznam się, że pisząc ten post nabrałam ogromnej ochoty, aby coś poprzestawiać w swoim mieszkaniu. Mam nadzieję, że może i kogoś z Was udało mi się do tego zainspirować. A może bardzo lubicie takie zmiany i robicie to na okrągło?

 

DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚ. ZOSTAŃMY PROSZĘ W KONTAKCIE:

Fanpage na Facebooku to dostęp do wszystkich aktualności.
Instagram to codzienna dawka zdjęć.
Pinterest to zbiór moich inspiracji.