fbpx

Blog

image

Akcje do Photoshopa – prosty sposób na ładne zdjęcia


Chciałabym Wam dzisiaj pokazać prosty sposób na uzyskanie ładnych i ciekawych zdjęć.

Przez ostatnich kilka dni miałam okazję testować akcje do Photoshopa ze sklepu MojSzop.pl, którego właścicielką jest Natalia Sławek, autorka bloga Jest Rudo. Wybrałam dla siebie zestaw Pastelowy, w którego skład wchodzi 10 różnych akcji, dających całkiem inny efekt na zdjęciach.

Czym są akcje do Photoshopa?

Są to dodatki, które wgrywa się do programu, dzięki którym za pomocą dwóch kliknięć można otrzymać niesamowite efekty na zdjęciu. Nawet jeżeli zupełnie nie znamy się na obróbce zdjęć, poradzimy sobie bez najmniejszych problemów. (Akcje bardzo przypominają pod tym względem filtry stosowane m.in. na Instagramie.) Jeżeli jesteśmy jednak w tym bardziej obeznani, możemy akcje podyfikować. Jak to zrobić, dowiemy się z dołączonego do akcji poradnika.

Po przetestowaniu akcji jestem naprawdę zadowolona. Jedna chwila i zdjęcie gotowe. Niestety nie udało mi się użyć jeszcze wszystkich akcji z zestawu. Wydaje mi się, że niektóre sprawdzą się po prostu w przypadku innego typu zdjęć. Mnie zdecydowanie najbardziej podpasowały te o nazwach: sorbet, wata cukrowa, cynamon i wanilia. Myślę, że wykorzystam je jeszcze do wielu innych zdjęć.

Na koniec chcę jeszcze wspomnieć o moim zdaniem bardzo ważnej rzeczy. Otóż jest możliwość kupienia akcji na sztuki. Nie trzeba od razu brać całego pakietu, a tylko te, które najbardziej nam się podobają i których najczęściej będziemy używać.

Poniżej można zobaczyć zdjęcia, do których obróbki wykorzystałam akcje. Nad każdym z nich jest umieszczona nazwa akcji, której użyłam.

Sorbet

foto_1_przed-horz

 

Wata cukrowa

foto_2_przed-horz

 

Cynamon

foto_3_przed-horz

 

Cynamon

foto_4_przed-horz

 

Wanilia

foto_5_przed-horz

 

Wanilia

foto_6_przed-horz

 

Sorbet

foto_7_przed-horz

 

Sorbet + wata cukrowa

img_7660_przed-vert

 

Tea o’clock (z modyfikacjami)

foto_9_przed-horz

 

Wata cukrowa (z modyfikacjami)

foto_10_przed-vert

Wpis powstał we współpracy ze sklepem MojSzop.pl